• TÜZÜN ALÜMINYUM A.Ş.
  SÜRGÜ SİSTEMLERİ
 • TÜZÜN ALÜMINYUM A.Ş.
  CAM KAPAK VE ÇERÇEVE
 • TÜZÜN ALÜMINYUM A.Ş.
  PROFİLLER

KURUMSAL

VİZYONUMUZ

Tüzün Alüminyum A.Ş., 1979 yılında emekli teknik öğretmen olan ; Adnan TÜZÜN Tarafından İnegöl... Bursa’da kurulmuştur. İlk zamanlarda tamamen bir ticaret firması olan TÜZÜN, bünyesinde Samet ve Hafele gibi dünya lideri firmaların bölge bayiliklerini bulundurmasının yanı sıra mobilya sektörünün ihtiyacı olan tüm ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir

MİSYONUMUZ

Konusunda uzman ve deneyimli personelimizin emin adımları ve takım çalışması ile zor olanları... değil imkansızları başarmak, firmamızı zirveye taşımak ve kendi alanında lider olmaktır.

KATLİTE

Türkiye'nin geleceğine duyduğumuz güven; Türkiye'nin sahip olduğu potansiyele ve bu... potansiyeli hayata geçirecek itici güçlerin varlığına inanıyoruz. Kendimize duyduğumuz güven; Köklü geçmişimizden gelen birikimimiz, yüksek oranda büyüme vadeden sektörümüzdeki başarılı şirketlerimiz, güçlü yapımız ve müşterilerimiz nezdindeki itibarımız geleceğe güvenle bakmamızı sağlıyor.

Hizmetlerimiz

 • İnsan Kaynakları
 • Hızlı Dağıtım Servisi
 • Müşteri Memnuniyeti
İnsan kaynakları formumuzu doldurarak şirketimize başvuruda bulunabilirsiniz.
Dağıtım servisimiz ile siz müşterilerimize en uygun fiyatlara en hızlı servisi sunuyoruz.
Müşteri memnuniyetini ön planda tutan hizmet anlayışımız ile hizmet vermekten gurur duyuyoruz.
TÜM ÜRÜNLERİ GÖR

TEKNİK BİLGİLER

Alüminyumun Tarihçesi Eski Yunanlılar ve Romalılar, alüminyumun tuzlarını, boyaların renklerini sabitleştirmede ve kan durdurucu olarak kullanmışlardır. Malum günümüz tıbbında hala kan durdurucu ve damar büzücü olarak kullanılmaktadır.

Friedrich Wöhler'in, alüminyumu, 1827'de, susuz alüminyum klorürü potasyum ile karıştırarak ayrıştıran ilk kişi olduğu bilinirse de metal, o tarihten iki sene kadar önce, Danimarkalı bir fizikçi ve kimyacı olan Hans Christian Øersted tarafından saf olmayan bir formda üretilmiştir. Dolayısıyla almanaklarda ve kimya literatüründe Øersted'in adı alüminyumu bulan kişi olarak geçer . Fransız Henri Saint-Claire Deville, 1846'da, Wöhler'in metodunu, daha pahalı olan potasyum yerine sodyum kullanarak geliştirmiştir.

Amerikalı Charles Martin Hall 1886'da, alüminyumun elektrolitik bir prosesle eldesine ilişkin bir patent başvurusunda bulunmuş, aynı yıl, Hall'un bu buluşundan tamamen habersiz olmak üzere Fransız Paul Héroult da aynı tekniği Avrupa'da geliştirmiştir. Bu nedenle iki bilim adamının adı verilen Hall-Heroult prosesi, günümüzde alüminyumun cevherinden eldesinde bütün dünyada kullanılan temel yöntemdir.

Alüminyum, kimyasal aktivitesinin yüksek olması nedeniyle saf halde bulunmaz. Bu nedenle eldesi alüminyum silikat,demir oksit ve alüminyum silikat, demir oksit ve alüminyum oksitten oluşan boksit (bauxite) cevherinden yapılır. Bundan dolayı, metalik alüminyum hakkında ortaçağ solarına kadar hiçbirşey bilinmiyordu. Aslında yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi, yerkabuğunun % 7.9’u alüminyumdur ve kabuk içinde yaklaşık 250 farklı alüminyum minerali vardır. Bu minerallerin en önemli grupları silikatlar ve oksit hidratlardır. Günümüzde alüminyum üretiminin en önemli bileşiği olan boksit bir alüminyumhidrattır. Kriyolit ise doğal olarak oluşmuş, alüminyum halojen bileşikler grubuna dahil bir mineraldir.

TANITIM VİDEOSU

Tüzün Alüminyum A.Ş., 1979 yılında emekli teknik öğretmen olan ; Adnan TÜZÜN Tarafından İnegöl / Bursa’da kurulmuştur.

Türkiye'nin geleceğine duyduğumuz güven; Türkiye'nin sahip olduğu potansiyele ve bu potansiyeli hayata geçirecek itici güçlerin varlığına inanıyoruz.

İLETİŞİM

Lütfen adınızı giriniz
Lütfen mail adresinizi doğru giriniz
Lütfen telefon bilginizi giriniz
Lütfen açıklama mesajını yazınız

Mesajınız gönderilmiştir.
Üzgünüz mesajınız gönderilemedi

İletişim Bilgileri

KSS Ağaç İşleri Mahmudiye Mh. Tandoğan Cd. 24.Sk. No:4 - İnegöl / BURSA / TÜRKİYE TEL:+90 224 718 52 48 TEL:+90 224 718 52 68 Fax:+90 224 718 52 68 Email:siparis@tuzunticaret.com.tr MesaiPazartesi - Cuma 08:00 - 18:00

Türkiye'nin geleceğine duyduğumuz güven; Türkiye'nin sahip olduğu potansiyele ve bu potansiyeli hayata geçirecek itici güçlerin varlığına inanıyoruz.

İletişim

KSS Ağaç İşleri Mahmudiye Mh. Tandoğan Cd. 24.Sk. No:4 - İnegöl / BURSA / TÜRKİYE TEL:+90 224 718 52 48 TEL:+90 224 718 52 68 Fax:+90 224 718 52 68 Email:siparis@tuzunticaret.com.tr
© Copyright 2019 - tuzunticaret.com.tr